REFERENCIE

„Priznám sa, že na začiatku som mal menšie obavy, lebo som vôbec netušil do čoho vlastne idem. Postupom času a po pár stretnutiach s Adamom môj strach a obavy postupne opadli a každé ďalšie stretnutie s ním bolo pre mňa veľmi príjemné a poučné. Prvých pár stretnutí išlo skôr o športové záležitosti. Osobne môj najväčší problém bola moja hlava. Veľa aj cudzích trénerov a ľudí, ktorí hokeju (hokejbalu) vážne rozumejú, dokázali za jeden tréning alebo za veľmi krátky čas odhaliť moju slabinu, ktorou bola moja hlava. Časté rozčuľovanie sa, doťahovanie sa s rozhodcami, výbuchy emócií a podobne. V tomto mi Adam veľmi veľa pomohol a za to mu budem navždy veľmi vďačný!! Lebo týmto ma nezmenil len v športe ale aj v osobnom a súkromnom živote. Veľmi sa teším na ďalšie stretnutia s Adamom, lebo je to jeden úžasný človek o ktorom verím že budeme ešte počuť! Lebo je vidieť, že vie čo robí a že to robí srdcom a správne .“

Adam Rekoš,
Hokejbalista

„Výborne sa vyzná vo fungovaní mozgu a ako zmeniť správanie, rituály, zvyky, aby výkon športovca išiel hore.“

Spolupráca s Adamom Truhlářom je vynikajúca. Ak človek má s ním sedenie, necíti sa ako keby komunikoval so psychológom, ale ako s kamarátom. Výborne sa vyzná vo fungovaní mozgu a ako zmeniť správanie, rituály, zvyky, aby výkon športovca išiel hore. Za tenistov, a teda ja za seba musím povedať, že je pre nás veľká výhoda, že Adam hrával aktívne tenis. Komunikácia je tým pádom jednoduchšia. Vie sa do hráča vcítiť. Môžem tu ďalej písať veci, v ktorých mi Adam veľmi pomohol, ale lepšie bude ak si to vyskúšate! Ako sa hovorí "je lepšie 1-krát vidieť, ako 100-krát počuť" tak v tomto prípade "je lepšie 1-krát zažiť, ako 100-krát počuť" 

Matej Maruščák,
Najlepší tenista Slovenska v roku 2007, 2008, 2012, 2013 v kategórii ml., st. žiaci a dorast.

„Tento človek robí zázraky v myslení a nastavení športovca.“

Zdravím návštevníkov tejto stránky. Moje meno je Filip Horanský a mám tú česť vám napísať pár slov o Adamovi. Som profesionálny tenista a už dlhé roky cestujem po celom svete na turnaje, kde samozrejme stretávam množstvo hráčov, trénerov, ľudí, ktorí sa hýbu okolo tenisu. Trénoval som s veľkým množstvom trénerov a spolupracoval s mnohými ľuďmi. Avšak až do Novembra roku 2016 som nestretol človeka, ktorý by na mňa spravil dojem ako tento borec. Určite viete o koho ide. Jeho meno je Adam Truhlář. Naše prvé stretnutie sa konalo v jednom z bratislavských nákupných centier a podobne ako veľa ľudí, ktorí sa práve majú stretnúť s novým psychológom,  som na toto stretnutie išiel so zmiešanými pocitmi. V hlave som mal veľa otázok typu, načo idem na takéto stretnutie, môže mi tento človek vôbec pomôcť? Nachádzal som sa v zložitom období mojej kariéry a poviem vám, že som nepovažoval za riešenie stretnúť sa so psychológom. Od prvých sekúnd, keď sme si s Adamom podali ruky, zoznámili sme sa a začal som mu rozprávať svoj príbeh, mi hlavou prechádzala zaujímavá myšlienka, že tento človek je ten pravý a všetky moje pochybnosti razom zmizli. Spôsob akým ma Adam počúval, diskutoval a reagoval ma doslova dostal. Za ten krátky čas, ktorý s Adamom spolupracujem si ma totálne získal svojimi schopnosťami, pozitívnym myslením, vzdelaním a nadaním na túto prácu. V živote športovca sa objavuje strašne veľa ľudí, zvlášť keď sa danému športovcovi darí. Všetci sú zrazu jeho priatelia. Každý sa ponúka ako môže pomôcť, ale len pár ľudí to bohužiaľ myslí úprimne a od srdca. Títo ľudia ostávajú pri športovcovi aj keď sa mu nedarí a nenapĺňa svoj potenciál tak ako by mal. V Adamovi som našiel nevyčerpateľnú studňu energie, oporu a človeka, ktorý vie čo robí. Je to nesmierne nadaný človek a ja som rád, že ho mám vo svojom teame ľudí. Ja osobne sa teším na každé stretnutie a sedenie, ktoré absolvujeme. Tento človek robí zázraky v myslení a nastavení športovca. Ak niekto dokáže cítiť nazvime to auru, tak pri stretnutí s Adamom pocíti tú najpozitívnejšiu energiu a presvedčenie aké sa len dá. Hlava športovca je veľmi, veľmi zložitá. Preplnená rôznymi pochybnosťami, nedostatkom sebavedomia a myšlienkami rôzneho druhu. Ak hľadáte liečiteľa a opravára, ktorý vám dokáže vyčistiť hlavu a naplniť ju tou správnou zmesou, ste na správnej adrese. Služby Adama vám vrelo odporúčam a ja sám so svojim vlastným príbehom vám garantujem, že neoľutujete jeho neoceniteľný prínos pre daný športový výkon.

Filip Horanský,
3. najlepší tenista sveta do 18 rokov. Víťaz Australian Open v štvohre.

„Adam mi prezradil najnovšie triky a metódy, ktoré pomáhajú tým najlepším športovcom sveta pri najťažších skúškach. Jeho profesionálny prístup ma absolútne fascinoval.“

Volám sa Peter Drábek. Už 8 rokov sa venujem boxu. Som veľmi ctižiadostivý a rad sa vydávam na nové nebezpečné cesty a do miest kam sa opováži len zopár ľudí. Myslím tým aj temnú stránku mysli človeka. Obzvlášť u športovca. Preto keď som začínal s boxom vo svojich 20 rokoch som povedal, že budem raz boxovať s majstrom sveta a box ma dostane až do Las Vegas - mekky boxu. Na každej ceste vás stretnú prekážky a veľmi, veľmi desivé miesta. Zídete z cesty na ktorú ste sa vydali, stratíte vášeň, chuť a ten hlad po úspechu a naplnení Vašich snov. A práve v tej dobe som sa dostal do kontaktu s Adamom Truhlářom. Zhodou okolností to bol môj 6. zápas v živote a to zápas s P. Polakovičom. Majstrom sveta v super ťažkej váhe. V tej dobe som udržiaval kontakt s jednou slečnou, mal rodinné hádky, nemal prácu a skutočných priateľov. Stretnutie s Adamom mi otvorilo myseľ do ďalšieho levelu.

Čo sa týka zápasu, mali sme niekoľko sedení a cvičení. Adam mi prezradil najnovšie triky a metódy, ktoré pomáhajú tým najlepším športovcom sveta pri najťažších skúškach. Jeho profesionálny prístup ma absolútne fascinoval. Jeho prístup ako ku klientovi ale najmä priateľovi vzbudil vo mne obrovskú dôveru. Keďže som mal strach, ktorý ma v noci budil a to strach z prehry, povedal som mu všetko čo ma trápilo. Spoločne sme našli cestu ako sa s tým vyrovnať, neskôr spriateliť a nakoniec využiť vo svoj prospech. Všetko čo ma Adam naučil som využil v mentálnej príprave na zápas a súpera som jasne zdolal.

Čo ma však najviac na Adamovi udivuje a súbežne vzbudzuje obrovsky rešpekt pred jeho schopnosťami je to, že do mňa nazrelo len zopár ľudí. A trvalo im niekoľko rokov vybudovať si úprimnú dôveru. A to je ten najväčší faktor, ktorý si vážim, pretože v bode kedy sa mi absolútne nič nedarilo a bol som kúsok od vyhlásenia bankrotu mojich snov a ukončení kariéry ma Adam jednou spoločnou hodinou presvedčil zotrvať a veriť. Aj vďaka nemu som teraz v Las Vegas a trénujem s tými najlepšími na svete.

Každému kto číta tieto riadky odporúčam spoluprácu s Adamom pretože ja som dôkaz, že výzva nie je dosť veľká ak Vás nebudí v noci zo spánku a nestraší vás počas dňa. A preto sú tu ľudia ako Adam, ktorí vám pomôžu k naplneniu niečoho čo nedokáže každý. Adam je budúcnosť psychológie a športu ako takého. Týmto chcem Adamovi nevýslovne poďakovať za čas, ktorý so mnou strávil, čo všetko ma naučil a za to, že pri mne stále stojí 🙂

Peter Drábek,
Boxer USA by Roy Jones jr.

V dnešnom športe ako takom už nie je dôležité len tvrdo pracovať a mať talent, ale na úspech už potrebujete viac aspektov a jeden z nich je aj psychická príprava športovca. V športe, ktorý robím sú psychické vlastnosti veľmi dôležité a Adam mi ukázal ako mám svoje emócie zlepšiť, či už pred zápasom, počas neho, alebo po zápase. Naša spolupráca sa mi páčila vďaka priateľskému prístupu, dôvernej atmosfére a profesionálnej úrovni pri stretnutiach. Adam vždy hľadá to čo je pre vás najlepšie a vždy vie ako vás naladiť a povedať to čo naozaj potrebuje, to čo vás posunie na vyšší level. Pri sedeniach s ním som nevnímal absolútne nič. Vyžaruje zo seba veľkú energiu a entuziazmus a dokázal by som ho počúvať celý deň, lebo každé slovo čo povie vás obohatí o novú informáciu a ukáže vám nový smer. Je vidieť že je bývalý športovec a dokáže dokonale porozumieť vášmu problému. Čo sa mi páči na Adamovi, je aj to, že informácie má z rôznych kútov sveta a odovzdá vám naozaj to najlepšie. Spoluprácu s Adamom odporúčam každému vrcholovému športovcovi, ktorý chce posúvať svoje hranice.

Patrik Janáč,
Hokejista

„Zdieľame „víťazný mindset“ pokiaľ ide o vrcholový výkon, ktorý treba podať v konkurenčnom prostredí.“

„Adam disponuje silným odborným backgroundom.“

     Za viac než 10 rokov, čo Adama poznám sme stihli toho zdieľať veľa, či už v športovej, akademicko-odbornej alebo voľno-časovej sfére. Adam bol vždy športovcom telom i dušou a k tomuto športovému zápalu sa neskôr pripojili aj odborné znalosti. Myslím si, že bez toho, aby človek bol pre niečo zapálený nemôže byť skutočným odborníkom v danej oblasti, no Adam spĺňa podmienku, ako odbornosti, tak i plnej oddanosti jeho odboru. Toto spojenie je každému zrejmé od prvých momentov, kedy sa s Adamom stretne po prvý raz. V rámci svojho poľa pôsobnosti sa radí k odborníkom, ktorý sa orientujú na výskumne podložené tvrdenia. Čo prezentuje, to vždy vie doložiť. Osobne túto vlastnosť veľmi cením, nakoľko dnešná doba dáva priestor rôznym nepodloženým špekuláciám, ktoré ľudí zbytočne mätú. Adam disponuje silným odborným backgroundom. Vidieť skrytý potenciál v človeku, je to čo Adam dokáže. Nakoniec úspechy jeho zverencov hovoria to isté. Pozitívny postoj k práci s ľuďmi a rozvoj ich silných stránok je Adamova schopnosť, ku ktorej neodlučiteľne patrí aj jeho charizma. I keď považujem tanec za umenie, tak dobrá kondícia a X hodín tréningu na tom, aby človek zvládol fyzicky náročné prvky, k nemu neodlučiteľne patria. Za ten čas, čo sa s Adamom poznám, tak ma tanečne podporoval a osobne som vždy mal pocit, že zdieľame akýsi „víťazný mindset“ pokiaľ ide o vrcholový výkon, ktorý treba podať v konkurenčnom prostredí. Mám tým na mysli, že v tom momente, kedy je treba podať výkon idem do toho s tým, že chcem vyhrať,  viem vyhrať, idem vyhrať! Bez ohľadu na konkurenciu, aby človek mohol dať zo seba to najlepšie a zvíťaziť, musí tomu najprv sám uveriť. V tomto sme sa s Adamom vždy zhodli.

Ondrej Hadidom,
Jeden z najlepších b-boyov v strednej Európe. Víťaz Redbull Bc One Česko-Slovenska

Konzultácie s Adamom mi dali mnoho nových poznatkov o ktorých som doteraz vôbec nevedel. Napríklad ako funguje mozog. Čo sa v ňom odohráva a  to mi pomohlo chápať samého seba, čo sa so mnou deje počas nejakého problému. Vnímam na sebe zmeny. Naučil ma ako so sebou pracovať, ako sa upokojiť a to mi veľmi pomáha v rôznych situáciách. Na stretnutiach s Adamom som sa cítil veľmi dobre. Vedel som sa vždy uvoľniť, vyrozprávať a vždy som sa po nich cítil o niečo múdrejší a vedel som ako s konkrétnym problémom bojovať a najmä som bol odhodlaný posunúť sa ďalej. Určite by som mentálny coaching odporučil aj ostatným. Každý  má v živote slabú mentálnu stránku s ktorou by potreboval pomôcť a takéto sedenia veľmi pomôžu vysporiadať sa s ňou.

David Jaša,
Hokejista

Zo spolupráce s Adamom som si odniesol veľa užitočných rád, ktoré mi pomohli pripraviť sa na zápas aj z inej ako fyzickej stránky. Vnímam to hlavne v predzápasovej príprave. Potlačenie negatívnych myšlienok po chybách v zápase a návrat k 100% koncentrácii. Na sedeniach som sa cítil vždy veľmi príjemne. Prebiehali v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Po sedeniach som sa cítil plný energie a motivácie do ďalšej práce. Mentálny coaching by som určite odporučil aj ostatným a to hlavne z dôvodu, že som sa sám presvedčil o dôležitosti tejto stránky prípravy.

Ondrej Janík,
Hokejista

„Vnímam ho z dvoch úrovní. Prvou je jeho profesionalita a odbornosť a druhou je jeho ľudský prístup.“

S Adamom som sa spoznal v dobe svojho profesionálneho športovania. Adam bol študentom psychológie a už pri našich prvých stretnutiach som z pohľadu športovca vnímal jeho „ťah na bránu“ na oblasti výkonnosti, ktorým sa športovec vo svojej mysli najčastejšie venuje a premýšľa o zdokonaľovaní samého seba.

Vnímam ho z dvoch úrovní. Prvou je jeho profesionalita a odbornosť a druhou je jeho ľudský prístup, ktorý v maximálne pozitívnej miere dotvára jeho originálnu osobnosť a vzťah k svojmu okoliu.

K jeho budúcnosti nahliadam s predpokladom naplnenia určených cieľov a dosiahnutia úspechu z dôvodu silnej vnútornej motivácie a presvedčenia o svojej jedinečnosti, ktorú pomáha objavovať deťom, športovcom či ľuďom túžiacim po dosiahnutí progresu v nimi vytýčených cieľoch a posunoch vo svojich životoch.

Martin Štepán,
Hokejista Canadian Hockey league - Calgary hitman